Co warto wiedzieć przed planową wizytą u specjalisty Medycyny Estetycznej ?

Planując zabiegi odmładzające lub korygujące warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania.
W większości przypadków są one względne- do decyzji lekarza wykonującego procedurę,po wytłumaczeniu pacjentowi wszelkich możliwych powikłań tudzież innych skutków związanych z danym stanem zdrowia i po otrzymaniu pisemnej zgody na zabieg od pacjenta.

Wśród bezwzględnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegów w medycynie estetycznej należą:
– Ciąża
– Okres karmienia piersią
– Choroba nowotworowa
– Aktywne zmiany skórne w miejscu, które będzie poddawane zabiegowi
– Uczulenie na znieczulenie, dany preparat lub substancje wspomagające zawarte w preparacie
– Skłonność do powstawania bliznowców
– Niestabilna cukrzyca
– Choroby mięśni- w przypadku toksyny botulinowej
– Miejsca ostrzyknięte permanentnym wypełniaczem- w przypadku wypełniaczy

Jeżeli jesteś nosicielem wirusa opryszczki przed planowanym zabiegiem w obszarze jego występowania, zaleca się stosowanie Heviranu 4x 200mg 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po, w celu unikcięcia aktywacji wirusa. O receptę należy poprosić swojego lekarza rodzinnego.

Jeżeli zażywasz tak zwane leki rozrzedzające krew (antykoagulanty)- nie odstawiaj ich samodzielnie przed zabiegiem. Poinformuj lekarza wykonującego zabieg.

Jeżeli planujesz wakacje w słonecznych krajach z rozwagą zaplanuj datę swojego zabiegu. Poinformuj swojego lekarza medycyny estetycznej o czasie wyjazdu i razem zaplanujcie optymalny termin zabiegu, tak abyś mógł/ mogła cieszyć się swoim „odświeżonym wyglądem” i nie był/była narażona na powikłania związane z ekspozycją na słońce.

Jeżeli występuje u Ciebie tzw. „kruchość” naczyń krwionośnych i obawiasz się siniaków, które długo będą znikać, zalecamy stosowanie preparatów z kwasem askorbinowym i rutozydem do zabiegów z przerwaniem ciągłości naskórka wykonywanych w regularnych seriach (lipoliza, mezoterapia igłowa). Preparat należy przyjmować na tydzień przed planowanym pierwszym zabiegiem i w trakcie trwania cyklu. Zaleca się 2x dziennie po 2 tabletki.

Wszelkie wątpliwości i pytania należy nam zgłaszać- w miarę naszych możliwości postaramy się je rozwiązać.

Zadzwoń do nas na numer 785 987504.

© Copyright - LukMed - Medycyna Estetyczna