Zalecenia po zabiegu

W zależności od zabiegu jaki wybraliśmy zaleca się następująco:

Botoks- unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego przez 24h po iniekcji. Pamiętaj, że na trwałość efektu ma wpływ temperatura otoczenia- w ciepłym klimacie botoks metabolizuje się szybciej.

Wypełniacze- nie należy masować miejsc, w które założono materiał. Wypełniacz traktuje się jako implant, którym należy się opiekować- przegrzewanie go, przyspiesza jego metabolizm. W ciągu 24h należy unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego. Do 7 dni po implantacji nie zaleca się latania samolotem.

Metoterapia igłowa– unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, makijażu przez 48h po iniekcji. Należy zachować ostrożność do czasu zagojenia się obszaru poddanego ostrzyknięciu i nie nadkazić go dotykając brudnymi rękami, przytulaniem zwierząt etc. W celu złagodzenia podrażnienia i przyspieszenia gojenia po zabiegu, dobrze jest stosować żel arnikowy, który można nabyć w aptece bez recepty. Po zakończonej serii zaleca się peeling chemiczny 1x w miesiącu. Stosować kremy z filtrem UV.

Usuwanie cellulitu i lipoliza iniekcyjna– należy liczyć się z wystąpieniem lokalnego stanu zapalnego z obrzękiem i miejscową bolesnością (objaw rozpadu tkanki tłuszczowej). Należy zadbać, aby ubranie nie uciskało miejsc ostrzykniętych. Unikać słońca i solarium przez 24h. Optymalny efekt w przypadku walki z cellulitem uzyskiwany jest w połączeniu z endermologią lub masażami bańką chińską.

Stymulacja wzrostu włosów– pierwsze mycie włosów dopiero 24h po zabiegu.

Zabiegi rollerem– przez 24h bezwzględnie należy unikać słońca i solarium. Do czasu zagojenia sięmiejsca poddanego rolowaniu nie opalać się. Stosować kremy z filtrem UV. W celu złagodzenia uczucia pieczenia i rozgrzania aplikować żel arnikowy, który można nabyć w aptece bez recepty. Nie nakładaćmakijażu do czasu zagojenia się skóry.

Peelingi chemiczne– przez 48h bezwzględnie unikać promieniowania UV ( w przypadku kwasu glikolowego) szczególnie, gdy złuszczaniu poddana była skóra na twarzy. Używać kremów z filtrem chroniącym. Przez 24h po zabiegu nie nakładać makijażu.

Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskuje się gdy:

  • Zabiegi są wykonywane regularnie
  • Pacjent stosuje się do zaleceń
  • Pacjent nie nadużywa zabiegów

© Copyright - LukMed - Medycyna Estetyczna